dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych we wrześniu w Warszawie

W dniach 8-9 września 2017 r. w Warszawie odbędzie się największa impreza sektora pozarządowego łącząca Forum obywatelskie z piknikiem przygotowanym dla mieszkańców stolicy. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza na ósmą edycję tego wyjątkowego wydarzenia.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): OFOP

2017-04-03, 11.39
Uczestnicy VII OFIP-u 2014, fot. Grzegorz Basiński

8-9 września 2017 r. w Warszawie odbędzie się VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych!

OFIP - jak zwykle co trzy lata w Warszawie - stanie się miejscem spotkania i świętem wszystkich inicjatyw obywatelskich w naszym kraju. W tym roku Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych ma przyjemność zaprosić na ósmą edycję tego wyjątkowego wydarzenia.

OFIP to odbywające się od 1996 roku co trzy lata wydarzenie, na którym podejmujemy najważniejsze tematy dotyczące budowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Jest to miejsce podsumowań i wyznaczania nowych wyzwań. W poprzednich edycjach poświęcaliśmy się takim zagadnieniom jak sytuacja trzeciego sektora, aktywność obywateli jako warunek budowania społeczeństwa obywatelskiego, promowanie dialogu społecznego. Przyjęliśmy Kartę Zasad Działania Organizacji Pozarządowych, powstała lista postulatów dotyczących rozwoju państwa obywatelskiego. Ostatni VII OFIP przyniósł prace nad Strategiczną Mapą Drogową Rozwoju Sektora Obywatelskiego w Polsce, pierwszym dokumentem, który określa kierunki działania organizacji pozarządowych w naszym kraju.

W 2017 roku osią dyskusji będą dwa słowa - wolność i wartości. To one idealnie oddają istotę działań obywatelskich, które opierają się na możliwości podejmowania działań, uprawnieniach do zaangażowania się i partycypacji, a także na wyznawanych wartościach, które skłaniają człowieka do aktywności. Poprzednie OFIP-y w różny sposób hasłem przewodnim oddawały istotę tych działań: Rzecz Obywatelska, Aktywny Obywatel, Odmieniamy przez osoby, Działamy dla odmiany... W tym roku chcemy poddać pod dyskusję nie tylko to jak działać skutecznie, ale też to, po co działamy. Jak realizujemy tę naszą wolność do działania? W imię jakich wartości? Zapraszamy do dyskusji! Nie może zabraknąć waszego głosu!

FORUM i PIKNIK 2017

Wiodącym punktem OFIP-u jest Forum odbywające się na Uniwersytecie Warszawskim – przygotujemy je wspólnie z osobami reprezentującymi organizacje i inicjatywy społeczne. Program podzielony będzie jak zwykle tematycznie na dni, segmenty i sesje. Gospodarzami debat będą przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji, które działają na rzecz dobra wspólnego, pomagają zrzeszać się w różnorodnych środowiskach i tym sposobem wskazują, jak aktywność każdego z nas może przekładać się na realną zmianę otoczenia.

Wszystkich zainteresowanych tym, co organizacje społeczne robią na co dzień zapraszamy na kolejny Piknik Inicjatyw Obywatelskich, który rozgości się na Krakowskim Przedmieściu w okolicach Uniwersytetu Warszawskiego. Imprezy Pikniku dają szansę mieszkańcom stolicy i wszystkim gościom na zapoznanie się z organizacjami z całej Polski poprzez udział w warsztatach, grach i happeningach.

STWÓRZ Z NAMI PROGRAM VIII OFIP-u!

OFIP tworzymy wspólnie. Zapraszamy organizacje pozarządowe do współorganizowania sesji podczas Forum. Rekrutacja tematów na sesje ruszy w maju, podobnie rejestracja indywidualna.

Po szczegóły dotyczące rejestracji na to wydarzenie oraz szczegóły programu zapraszamy na naszą stronę internetową www.ofip.eu.

Tych, którzy chcą być na bieżąco informowani o naszych przygotowaniach zachęcamy do polubienia strony OFIP-u na Facebooku https://www.facebook.com/ofip.eu/

TAK BYŁO TRZY LATA TEMU!

Forum:

Piknik:

----

Organizatorem OFIP-u jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych powstała w 2003 r., aby reprezentować organizacje społeczne w Polsce. Jest jedyną ponadbranżową federacją, która zrzesza łącznie 500 organizacji, w tym inne federacje, fundacje i stowarzyszenia, w których działa ponad 1 mln osób.

OFOP ma wpływ na kształtowanie rozwiązań prawnych i finansowych związanych z sektorem pozarządowym. Uczestniczy w tworzeniu zasad, dzięki którym środki unijne trafiają do organizacji i obywateli. Działa na rzecz jawnego, przejrzystego i odpowiedzialnego funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce oraz zachęca do podejmowania inicjatyw obywatelskich. Więcej informacji na stronie internetowej www.ofop.eu

Dołącz do nas! Razem możemy więcej!

Kontakt:

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

tel. 22 416 40 30

www.ofip.eu

ww.facebook.com/ofip.eu/

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

miejsce: Warszawa
data wydarzenia: od 2017-09-08 do 2017-09-09
organizator: Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych OFOP
adres: Strzelecka 3 12, 03-433 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie
tel.: 22 416 40 30, e-mail: ofop@ofop.eu
www: http://www.ofop.eu 
źródło: OFOP
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.